תיקון גגות – לפני שמזמינים שירות

 

רבים מגגות ישראל נבנו בשנים שטרם הקמת המדינה ולכן כבר כיום ניתן לראות לא מעט גגות רעפים וגגות בטון המוחלפים בחדשים. בין שמדובר בפעולה של תיקון גגות פשוטה ובין שנדרשת החלפה של הגג כולו – הרי שתחזוקה נכונה של הגג היא זו אשר תשמור עליו למשך שנים רבות, והיא זו אשר שימרה עד כה גגות במצב תקין. ברוב הבתים המשותפים, האחריות על תחזוקת הגג נופלת או עוברת אל וועד הבית ואולם גג תקין למשך שנים רבות משפיע על החיים של כל הדיירים.

שירותי תיקון גגות נדרשים בשני מצבים. האחד, לצורך תחזוקה שוטפת. תחזוקת גגות שומרת על מצבם התקין למשך זמן רב וחוסכת לא מעט הוצאות לדיירים. שירותי תיקון גגות המיועדים לצורך תחזוקה נכונה שלהם אינם דורשים תדירות גבוהה אלא במקרים של גגות ישנים ממש. לרוב, תחזוקה נכונה של הגג כוללת ניקיון חיצוני ופנימי ובדיקה כללית של תקינות המערכות השונות המותקנות עליו.

המצב השני בו בדרך כלל נעזרים בשירותים של תיקון גגות הוא לצורך תיקון רעפים ישנים או החלפה של מערכות פנימיות לחדשות. כאמור, מרבית גגות הרעפים שהותקנו בארץ שייכים לתקופה של טרם הקמת המדינה, ואף על פי שאלו מתפקדים היטב עד היום ניתן כבר למצוא מקומות בהם יש הכרח להחלפת הרעפים או לפחות תיקון גגות חלקי בכמה מהרעפים הישנים.  המגוון העצום של רעפים הקיימים כיום מאפשר בחירה והתאמה אישית בהתאם לצרכים הספציפיים, בהתייחס למפרט הטכני, העדפות אישיות ואילוצי תקציב.

גגות רעפים הותקנו ברובם בתחילת המאה שעברה כשלאחר מכן גרסה הדעה הרווחת כי אלו אינם מתאימים לאזורנו. גגות רעפים ידועים כמאפיין ברור של ארצות אירופה, ומיועדים לניקוז יעיל של גשמים וממטרים אחרים, כמו גם לבידוד הטמפרטורה החיצונית מהפנימית. הדעה שרווחה בארץ בשנים הללו גרסה כי גגות רעפים לא ישרדו את התנאים הים תיכוניים וכי שירותי תיקון גגות לא יועילו במצבים קיצוניים ולפיכך התקנה של גגות רעפים יהיה צעד לא חכם.

השנים נקפו, והזמן שעבר הוכיח כי גגות רעפים יכולים לעמוד היטב במזג האוויר הים תיכוני, והרבה יותר מכך. הערך המוסף של גגות רעפים מעניק מראה אסתטי למבנים השונים בהם מותקנים רעפים, אסתטיקה ההולכת ומשתפרת עם השנים. תודות לטכנולוגיות חדשניות לא רק האסתטיקה של גגות הרעפים הולכת ומשתפרת כמו גם איכות ייחודית של שילובי חומרי גלם חזקים בעלי תכונות עמידות. מי שחושב להזמין שירותי תיקון גגות כיום – כדאי לו לשקול החלפה לגג חדש או התקנה של רעפים יציבים ואיכותיים יותר.