עיצוב ניירת – לוגואים מיוחדים לעסקים וחברות

כל בית עסק וחברה הינם בעלי נוכחות תדמיתית בעולם העסקים, נוכחות אותה יש לשמר על מנת לבנות מערכת יחסים קבועה עם הלקוחות ועל מנת  לבסס ולמצב את החברה בתודעת הקונים. זהות עסקית היא חלק מהיסוד המרכיב את ההצלחה של העסק בטווח הארוך, בשל התדמית הנבנית ומסייעת להטמעת קיום החברה ומהותה בין קהל הלקוחות. אחד הכלים החשובים להטמעת ולהנכחת חברה הם באנרים עסקיים, כמו גם לוגו מוכר וקבוע.

לוגו הוא סמליל, אימג', סימן המרכז לתוכו חבילה של ערכים שונים המייצגים את החברה. כוחו של הלוגו גדול בהרבה ממילים או מסרים שיווקיים אחרים, מאחר והוא מעביר כמה מסרים באמצעות התקשרות קצרה ותמציתית ביותר, מסרים הנחקקים בתודעת הקונה. עיצוב ניירת מקצועי כך שהלוגו הקבוע יופיע עליה ויזכיר ללקוחות בכל פעם את ערכי החברה – הוא אקט הכרחי להנכחה ולמיצוב העסק בתודעת הקונים למשך זמן רב.

עיצוב ניירת הינו תחום עשיר הכולל בתוכו תת תחומים נוספים ורבים כגון קופירייטינג ועריכה, עיצוב ושיווק, פרסום והבנה הנדסית ,ועוד. בעוד שישנם לוגואים של חברות מוכרות ומצליחות המוכרים בכל העולם, אחרים נשארים אנונימיים על אף היותם מעבירים מסרים איכותיים, ולו בשל עבודה לא מקצועית של עיצוב באנרים או לוגואים איכותיים ה'מדברים' על הקהל באופן השיווקי הנכון.

כוחו של לוגו בהעברת מסרים ידוע משכבר הימים, וברור היום כי ציורים ואיורים היוו את האמצעי העיקרי להתקשרות בין בני אדם בתקופות מוקדמות של האנושות. גם היום, עיצוב באנרים ולוגואים איכותי פונה אל הצד הבסיסי והתקשורתי הפרימיטיבי ביותר של האדם, ומעביר אליו מסרים בסיסיים ביותר בנוגע לצרכים השונים.

עיצוב ניירת הוא החלק השיווקי הבוחר את האלמנטים הרצויים שיעבירו ללקוח מסרים שיגרמו לו להזדהות, יותירו עליו רושם עמוק ויעלו בו רגשות חיוביים בנוגע לסימן הספציפי. כיצד בוחרים נכונה לוגו מתאים לחברה? מהם הצבעים המתאימים בשימוש בעת עיצוב ניירת עסקית הכוללת חתימה אישית של החברה ולוגו שמאפיין אותה? כיצד נדע לבחור בעיצוב ובסגנון הנכון?

כדי להצליח ליצור לוגו איכותי ומקצועי יש להיעזר בחברות עיצוב ניירת שתפקידן העיקרי הוא איתור וזיהוי העקרונות המנחים של החברה והעברתם לתוך סמלילים רלוונטיים. הפן של עיצוב באנרים יכול לקבוע את עתיד החברה לכאן או לכאן, באמצעות בחירה נכונה של חברת עיצוב ניירת המכירה היטב את אופי החברה ואת התכתיבים השונים המעצבים לוגו איכותי, על משמעויותיו השונות. ישנם לא מעט סוגים של לוגואים וכל אחד מהם מתאים למטרות עיצוב ושיווק שונות.