מאכלים חמים בחורף – סודות המרק

תקופת החורף ידועה בקור המגיע לכל מקום בארצנו ובגשמים המגבירים את הקור באוויר. בתקופה זו יש המון דרכים להתחמם כגון תנורים, מפזרי חום, רדיאטורים, ביגוד חם וכמובן מאכלים מחממים.

המאכל שהכי מחמם אותנו בתקופת החורף הוא כמובן המרקים, היום יש מגוון עצום של מרקים בסוגים שונים. כאשר מכינים מרק בבית מומלץ לבחור במגוון רחב מאד של ירקות, קטניות ודגנים. מרכיבים אלו תורמים משמעותית גם לטעם המרק וגם לחימום גופנו.
כאשר מדובר על משפחות הכוללת ילדים מאד מומלץ לבשל מרק עם ירקות במיוחד ירקות כתומים העוזרים לכל מערכת העיכול וכן המערכת החיסונית.

סוגי מרקים מומלצים בחורף

מרק ירקות – מרק זה הוא סוג המרק המוכר ביותר ויש הקוראים לו מרק קלסי. מרק זה כולל בתוכו כמעט כל מרכיב  אפשרי כגון פטרוזיליה, בצל, תפוח אדמה, גזר, קישואים ועוד. במרק זה מוסיפים פעמים רבות תבלינים שונים כגון מרק עוף, חוויג', כורכום ועוד. מרק זה מקבל את הטעמים של הירקות והמרכיבים שהוספנו בתוכו ולאט לאט הוא מגיע לטעם אחיד ומושלם של מרק חם המחמם את כל הגוף בחורף.

מרק עוף – כל ילד מכיר את סוג המרק הזה. מרק זה מאד דומה למרק ירקות כאשר השוני המרכזי הוא התוספת של העוף הנמצא במרק. מרק זה מתבשל עם העוף במשך שעות על אש חמה. ככל שעובר הזמן המרק מקבל את הטעם של העוף ויוצר טעם של מרק עוף מושלם.

מרק כתום – מרק זה נחשב לאחד המרקים הכי מומלצים בתקופת החורף ובתקופות קרות וכן לאחד המרקים שהכי תורמים מבחינה בריאותית. מרק זה כולל בתוכו את כל סוגי הירקות הכתומים כגון דלעת, גזר, בטטה, דלורית ועוד.

מרק בצל – זהו המרק האהוד ביותר בקרב אוהבי המרקים. מרק זה כולל את נוזלי המרק והתבלינים המועדפים וכן כמות של בצל המתבשל למשך זמן ארוך עם המרק עצמו. מרק זה תופס טעם מדהים מעט מתוק של הבצל.

מרקים זהו סוג של אוכל המתאים בכל עונות השנה ובעיקר בעונת החורף שבה הוא משמש ארוחה שלמה ומעיין תרופת סבתא. בכל מרק מומלץ להשתמש בכמות מכובדת של ירקות טריים על מנת שהטעם של המרק יהיה מגוון וססגוני כל שניתן.