מיין יצא סוד – סודות היין

יין הוא דבר הנחשב לאיכותי המשתבח עם השנים. הרבה אנשים רוכשים יין אך אינם בטוחים לגבי איכות היין ואך לאחסן אותו בצורה נכונה על מנת שישתבח ולא יתקלקל.  אחת הדרכים להבין ביין היא לרכוש ידע מקצועי באחד מקורסי היין המוצעים בשוק.

אך לבחור יין נכון?

קיימים מספר דרכים לדעת האם היין הוא טוב או וכן לדעת האם האדם שמוכר לכם את היין מבין בו או לא.

  1.  רצוי לקנות יין בחנויות שלא שומרות אותו בשכיבה ושמדור היין אינו בעל תחלופה מהירה.
  2. כאשר רוכשים יין יש לשים לב לשנת הבציר המופיעה על תווית היין. יינות לבנים עדיף לקנות משנות הבציר האחרונות.
  3. שימו לב לצבע היין. יין לבן אמור להיות לבנבן ומבריק, אם צבע היין צהוב מידי עדיף שלא לקנות אותו.

אלו הצעדים הבסיסים ביותר שכל אדם יכול לבדוק ביין שהוא עומד לרכוש. כמו כן, תמיד עדיף לרכוש יין ישירות מהיקב מכמה סיבות כגון: איכות מובטחת, שמירה איכותית על היין ועוד.

אחסון נכון של יין

לאחר שקנינו את היין ובדקנו את האיכות שלו יש צורך לאחסן אותו בצורה נכונה. את היין אי אפשר לאחסן בכל מקום, יש תנאים בסיסיים שהוא חייב לעמוד בהם על מנת לשמור על איכות היין.

את בקבוקי היין יש לאחסן בשכיבה או הפוכים על ראשם זאת כדי להטיח את המגע של היין עם פקק השעם. אם פקק השעם יהיה רטוב הוא יבטיח אי חדירת נוזלים לבקבוק ואטימות מריבית. רוב האנשים חושבים שאת בקבוקי היין צריך לשמור בשכיבה אך הדבר אינו נכון ואף מטעה.

אחסון בקבוקי היין צריך להיות במקום מוצל או חשוך, היין צריך להיות רוחב מקרינה ישירה של אור, אור שמש וכדומה. קרינה כזו עלולה להזיק ליין ולהביא למצב שבו היין מקולקל.

טמפרטורת היין צריכה להיות יציבה ככל שאפשר  בדרך כלל בין 10-20 מעלות צלזיוס וב- 75% לחות. אין טעם לשמור יין במקרר ביתי מהסיבה הפשוטה שאחסון במקרר ביתי יוצר לחות על פקק השעם וגורם לעובש על גביו.

בכל מה שקשור ליין אין טעם להתפשר על האיכות שלו. ככל שיין יותר איכותי הטעם שלו יותר טעים ומיד מרגישים באיכות היין.